Film, prodüksiyon ve habercilik dünyasında geçen 20 yıllık birikimin sonunda doğan106 Film, bugün 7 yaşında…


Ezberbozan tavrıyla fark edilen, parlak fikirleriyle artı değer yaratan, mükemmeliyetçiliğiyle kalitesinden ödün vermeyen, sanatsal dokunuşlarıyla farklılık yaratmayı misyon edinen 106 Film olarak reklam, viral, animasyon filmlerine ve televizyon programlarına imza atıyoruz. Dünya trendlerini ülkemize taşıyarak yeni TV formatları ithal ediyor aynı zamanda yeni formatlar yaratıyoruz.


Sağlık alanında Türkiye’de bir ilk olan programımız “Hayat Yeniden” bu sene 6.sezonu ile HABERTÜRK TV’de ve “Doktorunuzuzla 3 Dakika” 2.sezonu ile NTV ekranlarında yayınlanıyor. Türkiye’yi dünyada temsil eden markalarının hikayeleri ve ekonomiye olan katkılarını konu aldığımız “Sınırları Aşanlar” programımız yine 2. sezonuyla yayında.


106 Film’in bir iştiraki olan “Health Brand Management”, sağlık sektörünün önde gelen isimlerine sosyal medya, pr ve marka yönetimi hizmeti veriyor.


Yaratmanın, yeni bir şeyler söylemenin heyecanı içinde, projelerimizi üretmeye devam ediyoruz.


   
   
BELİZ TEOMAN ÜNAY - AJANS BAŞKANI

Kariyerine, TV 8 Haber Aktif Programı'nda editör yardımcısı olarak başlayan Beliz Teoman Ünay, CNBC-e'de ekonomi haberlerini kaleme aldı ve "Emlakçı" programının hem yapımcılığını hem de sunuculuğunu gerçekleştirdi. 5 sene süren bu çalışmanın ardından, NewYork University'de finans ve pazarlama eğitimi görmek üzere bir seneliğine New York’a yerleşti. Bu sırada CNBC Business Dergisi'ne Amerika’dan yazmaya devam etti. Türkiye'ye döndüğünde Siyaset Meydanı Programına transfer olan Ünay; 6 yıl boyunca Ali Kırca'nın baş editörlüğünü ve programın yapımcılığını üstlendi. Siyaset Meydanı Programı’nın formatını “Siyaset Meydanı Halk Meclisi” olarak değiştirip, programın eski popülerliğini kazanmasını sağladı; aynı zamanda 2008 yılında ilk televizyon programı cep telefonu uygulamasını Turkcell Teknoloji ile birlikte geliştirdi ve böylece ilk kez sosyal medya televizyon programına entegre olmuş oldu. Show Tv’nin ardından 2013'te Habertürk televizyonunda sabah haberlerinin hem editörlüğünü hem de sunuculuğunu yaptı. 1 sene sonunda kariyerine sinema ve prodüksiyon alanında devam etmeye karar veren Ünay, sırasıyla "Yüreğine Sor", "Hükümet Kadın 1", "Kelebeğin Rüyası" ve "Hükümet Kadın 2" filmlerinin post prodüksiyon süreçlerinde çalıştı. 2015 Şubat ayında 106 Film Yapım Şirketi’ni kuran Ünay 6 sezon devam eden “Hayat Yeniden”, “Doktorunuzla 3 Dakika”, “Doktorunuz Ne Diyor” ve “Sınırları Aşanlar” gibi ödüllü programların formatlarına imza attı. Birçok reklam ve tanıtım filminin yapımını gerçekleştiren Ünay, 2019 yerel seçim sürecinde 40 kişilik bir ekibin yönetimini üstlenerek reklam, sosyal medya ve PR faaliyetlerini yürüttü ve oy oranının artması sağladı. Ünay son olarak kurucusu olduğu 106 Film'de marka yönetimi ve prodüksiyon alanlarında kariyerine devam etmektedir.
Beliz Teoman Ünay, Saint Benoit Fransız Lisesi mezunu olup, Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü birincilikle bitirdikten sonra, Galatasaray Üniversitesi Televizyon Haberciliği programında yüksek lisansını tamamlamıştır. İleri seviyede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Ünay evli ve Lara’nın annesidir.

   
   
   
EYLEM DOĞAN - PARTNER


Gazeteciliğe 1997 yılında üniversite okurken Show TV Haber Merkezi’ndeki muhabirlik göreviyle adım atan Eylem Doğan daha uzun yıllarını haberle geçireceğini tahmin bile edemezdi. Habere doyduktan sonra kariyerini program alanında sürdürmeye karar vererek CNN Türk, Kanal D, TRT ve Medyapım'da editör, yapımcı ve yönetici olarak çalıştı. Çok sayıda televizyon programı hazırlayan ve sunan Eylem Doğan, kendini bildi bileli kamera ve canlı yayınlarla iç içeydi. 2013-2019 yılları arasında NTV’de programlardan sorumlu yönetici olarak çalışan Eylem Doğan bu yıllar arasında kanaldaki tüm programların içerik, yapım ve yayında yer aldı. Ekim 2019'da kanaldaki görevinden ayrılıp webseans.com adlı Türkiye'nin online görüşme altyapısı sağlayan platformun kurucu ortağı oldu. Halen platformun yöneticiliğini yapmakta ve bunun yanı sıra 106 film ile partner olarak bazı projeleri birlikte yürütmekte.
   
   
   
EMRE CANBAY - GÖRÜNTÜ YÖNETMENİMeslek hayatına 1994 yılında Kanal 6 Televizyonunda kameraman olarak başlayan Emre Canbay, dört yıl burada çalıştıktan sonra sırasıyla; iki yıl BRT, üç yıl Kanal D ve on yıl boyunca Show Tv’ de görev yaptı. Bu dönem içerisinde Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘’Aranıyor’’ isimli televizyon programında görüntü yönetmenliğine başlayan Canbay, Haber Türk Televizyonunda yayınlanan ‘’Emre Her Yerde’’, NTV’de izleyiciyle buluşan ‘’Artun Ünsal ile Ramazan Sofrası’’ yemek ve seyahat programında meslek hayatına bu branşta devam etti. 2015 yılından itibaren TRT Belgesel kanalında yayınlanan bazı belgesel filmlerinde görünü yönetmeni olarak bulundu. Canbay, görüntü yönetmenliği kariyerine 106 Film Yapım Şirketinde devam etmektedir. Emre Canbay, İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu RadyoTelevizyon Yayıncılığı Bölümünden mezun olmuştur.
   
   
   
AYDIN KARABULUT - KURGU YÖNETMENİ

Aydın Karabulut meslek hayatına 2000 yılında First Digital Post Prodüksiyon şirketinde kurgu operatörü olarak başladı. Plato Film, Med Yapım, Global Yapım, Mint Prodüksiyon, Siyah Martı, İca Yapım, Hayal Mahsulleri Ofisi, Dada Film, Zodyak, Prizma Yapım gibi yapım şirketleriyle çalışmalarına devam eden Aydın Karabulut, çeşitli sinema filmlerinin, dizi, reklam ve tv programlarının kurgu yönetmenliğini yaptı. Aydın Karabulut, Masal Şatosu (Sinema Filmi) - İksir (sinema filmi) - Büyümüş De Şef Olmuş - X Faktör - Mihrap Yerinde - Fincan - Mucize Hayatlar - Yüksek Giriş - Kampüsler Yarışıyor - Aşk Kaç Beden Giyer - Aşkın Halleri - İstanbulun Altınları - Komedi Dükkanı - Kadın İsterse - Belalı Baldız - Sıkı Dostlar - Çocuğun Var Derdin Var - Yine De Aşığım - Zeynep - Kadın Severse - Felek Ne Demek - Erkeksen Seyret - Fırtınalı Aşk - Yıldızlar Savaşı - Sevgili Dünürüm - Aşk Yeniden - Servet Avcısı - Gecekondu - Artı 18 - Adım Bayram Bayram - Müziklerin Efendisi - Şahin Ve Çetesi - Canım Benim - Kim 500 Milyar İster - Film Gibi - 102-122 Milyon - Hepsi Gerçek - Şaka Gibi - Maksimum Risk - 50 Sarışın Çarkıfelek - Dilimin Ucunda - Huysuz - Güzel Ve Çirkin - Popstar - Bana Evet De - Bambaşka Biri - İster İnan İster İnanma - Taklitçi - Oyun İçinde Oyun - Şahane Pazar - Güzel Bir Gün - Mikrofon Sende - Yaş 15 - Kasa - Şans Kapıyı Çalınca - Başka Yerde Yok ve başka bir çok projenin kurgusunda çalıştı.

2016 yılı itibari ile Aydın Karabulut kurgu yönetmenliği kariyerine 106 Film Yapım Şirketinde devam etmektedir. Aydın Karabulut, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünden mezun olmuştur.


   
   
   
AKIN SAĞLAM - GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ
Meslek hayatına 1998 yılında KanalD haberde kameraman olarak başlayan Akın Sağlam buradaki görevini 7 yıl sürdürdü. Bu süre içinde “Aranıyor” programında görüntü yönetmenliği de yaptı. 2005’te Show TV haber merkezine transfer oldu ve 10 yıl boyunca haber kameramanı ve şef kameraman olarak çalıştı. Bu dönemde Show Tv’de yayınlanan çeşitli haber-belgesel programlarında ve Sky Türk kanalında yayınlanan “Muhabir” programında görüntü yönetmeni olarak yer aldı. 2015 yılından itibaren çeşitli haber programı ve belgesel yapımlarında çalışmaya devam eden Akın Sağlam, 2017 yılı itibariyle 106 Film kadrosuna katıldı.
   
   
   
AYSİMA SOYBAŞ AYDEYER - EDİTÖR


2006 yılında TRT'de yayınlanan Sinema7 programında yapım asistanı olarak mesleğe adım atan Aysima Soybaş Aydeyer, Püren, İlk Yapım prodüksiyon şirketlerinde yönetmen yardımcılığı ve yapım koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Star TV, TRT, Kral TV ve IP TV gibi ’de çeşitli programlarda sunuculuk, muhabirlik ve yönetmen yardımcılığı yapan Aysima Soybaş, 2012 yılında TGRT Haber’de muhabirliğe başladı. Muhabirliğin yanı sıra spikerlik ve “Dünya Hali” ve “Eğitim Rehberi” programlarında sunuculuk da yaparak TGRT Haber’de dört yılını tamamlayan Aysima Soybaş Global Medya bünyesinde çalışmaya başlayarak Kanal D’de “Paylaşmak Güzeldir”, Star Tv’de “Nursel'in Konukları”, Show Tv'de “Hayat Güzeldir”, “Kendine İyi Bak”, “Deryalı Günler”, “Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Sahur Vakti” ve “Zahide Yetiş'le” programlarında muhabir olarak görev aldı.

Kariyerine 106 Film Yapım Şirketi'nde editör olarak devam eden Aysima Soybaş, Beykent Üniversitesi Radyo TV Programcılığı Bölümü’nden 2006 yılında mezun olmuştur.
   
   
   
   
   
   
AYLA SEZGÜN - ART DİREKTÖR1992 yılında Mod Ajans’ta grafikerlik yaparak profesyonel iş yaşantısına başlayan Ayla Sezgün, grafik tasarım, illüstrasyon, kaligrafi, web arayüz alanında uzmanlaşmıştır. Şimdiye kadar pek çok ulusal ve uluslararası firma ile çalışarak önemli ve başarılı çalışmalara imza atmış ve 1999 yılında “Beyin Fırtınası” yarışmasında Basın Özgürlüğü dalında ikincilik, 2000 yılında “Kristal Elma” festivalinde Siemens S25 Cep Telefonu gazete reklamı tasarımıyla Basın ödülüne layık görüldü.
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden 1993 yılında mezun olan Ayla Sezgün 106 film bünyesinde Art Direktör olarak kariyerine devam etmektedir.