Film, prodüksiyon ve habercilik dünyasında geçen 15 yıllık bir birikimin sonunda 106 Film doğdu...

Ezberbozan tavrıyla fark edilen, parlak fikirleriyle artı değer yaratan, mükemmeliyetçiliğiyle kalitesinden ödün vermeyen, sanatsal dokunuşlarıyla farklılık yaratmayı misyon edinen 106 Film olarak reklam, tanıtım, animasyon filmlerine ve televizyon programlarına imza atıyoruz.

Dünya trendlerini ülkemize taşıyarak yeni TV formatları ithal ediyor aynı zamanda yeni formatlar yaratıyoruz. Ekonomi Bakanlığı’nın iletişim danışmanlığını yürütüyoruz.

Sağlık alanında Türkiye’de bir ilk olan programımız “Hayat Yeniden” bu sene 3.sezonu ve “Doktorunuz Ne Diyor?”1.sezonu ile NTV ekranlarında yayınlanıyor.

Spor ve kişisel gelişim alanında tanınmış kişilerle yaptığımız DVD’lerimiz çok satanlar listelerine ilk sıradan girdi.

Türkiye’nin çok önemli markalarının hikayeleri ve ekonomiye olan katkılarını konu aldığımız yeni televizyon programımız çok yakında yayınlanmaya başlıyor.

Yaratmanın, yeni bir şeyler söylemenin heyecanı içinde, projelerimizi üretmeye devam ediyoruz.

   
   
BELİZ TEOMAN ÜNAY - AJANS BAŞKANI

Kariyerine, TV 8 Haber Aktif Programı'nda editör yardımcısı olarak başlayan Beliz Teoman, CNBC-e'de ekonomi haberlerini kaleme aldı ve "Emlakçı" programının hem yapımcılığını hem de sunuculuğunu gerçekleştirdi.
5 senenin ardından NewYork University'de finans ve pazarlama eğitimi aldı. Bu sırada CNBC Business Dergisi'ne New York'tan yazmaya devam etti. Türkiye'ye döndüğünde Siyaset Meydanı Programına transfer olan Teoman, 5 sene boyunca Ali Kırca'nın editörlüğünü üstlendi. 2013'te Habertürk sabah haberlerinin hem editörlüğünü hem de sunuculuğunu yaptı. 1 sene sonunda kariyerine sinema ve prodüksiyon alanında devam etmeye karar veren Teoman, sırasıyla "Yüreğine Sor", "Hükümet Kadın 1", "Kelebeğin Rüyası" ve "Hükümet Kadın 2" filmlerinin post prodüksiyon süreçlerinde çalıştı. Teoman son olarak kurucu ortağı olduğu 106 Film'de kariyerine devam etmektedir.

Beliz Teoman, Saint Benoit Fransız Lisesi mezunu olup, Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü birincilikle bitirdikten sonra Galatasaray Üniversitesi Televizyon Haberciliği programında yüksek lisansını tamamlamıştır. İleri seviyede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

   
   
   
EMRE CANBAY - GÖRÜNTÜ YÖNETMENİMeslek hayatına 1994 yılında Kanal 6 Televizyonunda kameraman olarak başlayan Emre Canbay, dört yıl burada çalıştıktan sonra sırasıyla; iki yıl BRT, üç yıl Kanal D ve on yıl boyunca Show Tv’ de görev yaptı. Bu dönem içerisinde Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘’Aranıyor’’ isimli televizyon programında görüntü yönetmenliğine başlayan Canbay, Haber Türk Televizyonunda yayınlanan ‘’Emre Her Yerde’’, NTV’de izleyiciyle buluşan ‘’Artun Ünsal ile Ramazan Sofrası’’ yemek ve seyahat programında meslek hayatına bu branşta devam etti. 2015 yılından itibaren TRT Belgesel kanalında yayınlanan bazı belgesel filmlerinde görünü yönetmeni olarak bulundu. Canbay, görüntü yönetmenliği kariyerine 106 Film Yapım Şirketinde devam etmektedir. Emre Canbay, İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu RadyoTelevizyon Yayıncılığı Bölümünden mezun olmuştur.
   
   
   
Alİ KARASU - KAMERAMAN

Farklı bakış açısına sahip olduğunu keşfettiği çocukluk yıllarından bu yana yapmak istediği mesleğe 2001 yılında CINE5 Televizyonunda başlayan Ali Karasu, 1 yıl süren staj döneminden sonra 2 yıl boyunca SKYTURK Televizyonunda haber kameramanlığı yaparak mesleğine devam etti.

Askerlik yıllarından sonra meslek hayatına Expo Channel kanalında dönüp 2006-2014 yılları arasında ise SKYTURK televizyonunda haber ve program departmanlarında kameramanlık ve görüntü yönetmenliği yaptı. Bu dönem içerisinde Skyturk ekranlarında yayınlanan ‘’Hayat Batuhan’a Güzel’’, ‘Dünya Küçük’ , ‘Tarihe Yolculuk’ isimli yemek, gezi ve tarih programlarının görüntü yönetmenliğini üstlendi. Bu dönem şehir dışında ve sokaklarda oldukça yoğun mesai harcadığı için aynı zamanda “nerede ne yenir” çok iyi bilen bir gurme haline dönüştü. 2014-2016 yılları arasında Show Haber kameramanı olarak görev alan Karasu, en iyi görüntü için kilolarca yükle haber peşinde koşup yer çekiminin sınırlarını zorlamaya devam etti.

Kariyerine 2016 yılından itibaren 106 Film Yapım Şirketinde devam etmekte olan Ali Karasu, Pera Güzel Sanatlar Sinema-Televizyon bölümü ve Akademi İstanbul Radyo-Televizyon bölümlerinde eğitim görmüştür.

 

   
   
   
AYDIN KARABULUT - KURGU YÖNETMENİ

Aydın Karabulut meslek hayatına 2000 yılında First Digital Post Prodüksiyon şirketinde kurgu operatörü olarak başladı. Plato Film, Med Yapım, Global Yapım, Mint Prodüksiyon, Siyah Martı, İca Yapım, Hayal Mahsulleri Ofisi, Dada Film, Zodyak, Prizma Yapım gibi yapım şirketleriyle çalışmalarına devam eden Aydın Karabulut, çeşitli sinema filmlerinin, dizi, reklam ve tv programlarının kurgu yönetmenliğini yaptı. Aydın Karabulut, İksir (sinema filmi) - Büyümüş De Şef Olmuş - X Faktör - Mihrap Yerinde - Fincan - Mucize Hayatlar - Yüksek Giriş - Kampüsler Yarışıyor - Aşk Kaç Beden Giyer - Aşkın Halleri - İstanbulun Altınları - Komedi Dükkanı - Kadın İsterse - Belalı Baldız - Sıkı Dostlar - Çocuğun Var Derdin Var - Yine De Aşığım - Zeynep - Kadın Severse - Felek Ne Demek - Erkeksen Seyret - Fırtınalı Aşk - Yıldızlar Savaşı - Sevgili Dünürüm - Aşk Yeniden - Servet Avcısı - Gecekondu - Artı 18 - Adım Bayram Bayram - Müziklerin Efendisi - Şahin Ve Çetesi - Canım Benim - Kim 500 Milyar İster - Film Gibi - 102-122 Milyon - Hepsi Gerçek - Şaka Gibi - Maksimum Risk - 50 Sarışın Çarkıfelek - Dilimin Ucunda - Huysuz - Güzel Ve Çirkin - Popstar - Bana Evet De - Bambaşka Biri - İster İnan İster İnanma - Taklitçi - Oyun İçinde Oyun - Şahane Pazar - Güzel Bir Gün - Mikrofon Sende - Yaş 15 - Kasa - Şans Kapıyı Çalınca - Başka Yerde Yok ve başka bir çok projenin kurgusunda çalıştı.

2016 yılı itibari ile Aydın Karabulut kurgu yönetmenliği kariyerine 106 Film Yapım Şirketinde devam etmektedir. Aydın Karabulut, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünden mezun olmuştur.
   
   
   
DENİZ ÇAKMAKÇI - GENEL KOORDİNATÖR

Meslek hayatına kurumsal şirketlerin reklam departmanlarında çalışarak başlayan Deniz Çakmakcı 7 seneyi müşteri tarafında geçirdikten sonra, Türkiye’nin en büyük dergi grubu Doğan Dergi Grubu’nda reklam satış müdürü olarak kariyerine devam etti. Burada geçirdiği 8 yılın sonunda çağımızın en hızlı büyüyen mecrası sosyal medya konusunda uzmanlaşma yoluna gitti ve freelance olarak çeşitli markaların iletişim danışmanlığını yaptı ve sosyal medya yönetimlerini üstlendi. 106 Film Yapım Şirketi’nde, genel koordinatör olarak çalışmakta olan Deniz Çakmakcı, Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Deniz Çakmakcı, Elele dergisi ve çeşitli yayınlarda yazarlık yapmaktadır.
   
   
   
AKIN SAĞLAM - KAMERAMAN
Meslek hayatına 1998 yılında KanalD haberde kameraman olarak başlayan Akın Sağlam buradaki görevini 7 yıl sürdürdü. Bu süre içinde “Aranıyor” programında görüntü yönetmenliği de yaptı. 2005’te Show TV haber merkezine transfer oldu ve 10 yıl boyunca haber kameramanı ve şef kameraman olarak çalıştı. Bu dönemde Show Tv’de yayınlanan çeşitli haber-belgesel programlarında ve Sky Türk kanalında yayınlanan “Muhabir” programında görüntü yönetmeni olarak yer aldı. 2015 yılından itibaren çeşitli haber programı ve belgesel yapımlarında çalışmaya devam eden Akın Sağlam, 2017 yılı itibariyle 106 Film kadrosuna katıldı.
   
   
   
DOĞANAY TOPÇU - EDİTÖR

Muhabirliğe okul yıllarında Türkiye’nin ilk özel kanallarından biri olan HBB TV’de adım atan TOPÇU, birçok haber merkezi ve programda muhabir, editör ve yönetmen yardımcısı olarak görev yaptı. TOPÇU, 2005 yılında muhabir olarak başladığı SHOW TV haber merkezinde 8 yıl çalıştıktan sonra SKY360 TV’ye transfer oldu. Polis adliye haberciliğinde uzmanlaşan Doğanay Topçu, burada da şef muhabirlik görevini üstlendi. SKY360 TV’de yayınlanan MUHABİR programının 15 bölümünü hazırlayıp sundu. 2014 yılında SKY360 TV’den ayrılan TOPÇU, 20 yıllık habercilik deneyimini PR sektörüne taşıdı. 2015 genel seçimlerinde siyasi parti ve yöneticilerine basın danışmanlığı yaptı. Ayrıca, belediyelere ve özel şirketlere proje bazlı medya danışmanlığı hizmeti verdi 2018 yılı başında katıldığı 106 Film ekibinde editör olarak görev yapan Doğanay Topçu, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-TV ve Sinema Bölümü mezunudur.